تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 06:21 ب.ظ - دوشنبه 10 خرداد 1395

تهران-ایرنا- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دیگر زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است و رسانه‌های مجازی بر آن عقیده‌ باطل خط بطلان کشیدند که می‌توان با سانسور و تحریف، حقایق را از مردم پنهان کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی امروز -دوشنبه- در دیدار اعضای هیأت مؤسس خانه‌ روابط عمومی ایران با بیان این مطلب افزود:نصیحت من به شما به عنوان زبان متقابل مردم و نظام این است که مسایل را خیلی صریح و صادقانه بگویید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که «مسؤولان روابط عمومی وظیفه‌ی سنگینی دارند»، گفت: این که در همه‌ دستگاه‌ها و نهادها، پست روابط عمومی، ضروری و ماندگار است، به خاطر این است که مسؤولان نهادها و دستگاه‌ها ملزمند در همه‌ سطوح نظرات خود را به جامعه برسانند و حرف‌های مردم را بشنوند.
هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این نکته که نقش میانگی و پل دو سویه ارتباطی روابط عمومی‌ها بسیار مهم است، گفت: فراموش نکنیم که با مردمی آگاه در جامعه سروکار داریم که دوست دارند حقایق را از تریبون‌ها، بلند‌گوها و رسانه‌های نظام بشنوند و اگر چنین نباشد، دسترسی به رسانه‌های بیگانه خیلی آسان شده که آنان هم به شکل کاملاً حرفه‌ای با شناخت کامل از فرهنگ و جامعه مخاطب، اهداف و برنامه‌های خویش را به مخاطبین القا می‌کنند.
او با بیان این جمله که «کارکنان روابط عمومی‌ها باید معتقد باشند که در بخش مهم سازمان‌ و نهاد خویش مشغول به کارند»، گفت: خوشبختانه سیر آگاهی مردم در همه‌ی بخش‌های جامعه کار روابط عمومی‌ها را آسان و در عین حال پیچیده‌تر کرده، چون اقناع عمومی وظیفه‌ بسیار سنگینی است که باید براساس دانش روان‌شناسی و جامعه‌شناسی باشد.
هاشمی رفسنجانی با تأکید بر کارکرد دو سویه روابط عمومی‌ها برای بیان حرف‌های حاکمیت و مردم و رساندن پیام متقابل آنان به همدیگر، گفت: روابط عمومی‌ها در سازمان‌ها و نهادها، هم حکم گوش را برای شنیدن نکته‌ها و انتقادات دارند و هم مانند دست و زبان، باید نیازها، نظرها و بایدها و نبایدهای نظام و مردم را بگویند و بنویسند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حقیقت را شرط اصلی موفقیت روابط عمومی‌ها در هر جامعه و حاکمیتی دانست و گفت: حقیقت در ذات خویش جذابیت‌هایی دارد که فطرت هر انسانی آن را می‌پذیرد و اگر به پیرایه‌های غیر واقعی آغشته گردد، حتی اگر پذیرش عمومی یابد، مقطعی خواهد بود.
در آغاز این دیدار نیز، هوشمند سفیدی، جواد قاسمی، محمدرضا کریمی، داود زارعیان و محبوبه رنجبر، اعضای هیأت مؤسس خانه روابط عمومی ایران، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود ارائه کردند و به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص ضرورت تقویت روابط عمومی در کشور پرداختند.
سیام**3070**1449

انتهای پیام /*دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

وحدت اخبار زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز هاشمی رفسنجانی و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش حمید سید مهدوی و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده حمیدسیدمهدوی و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا حمیدسید مهدوی و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما حسن روحانی اخلاق چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم وزیر بهداشت اسلام خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار اوباما محمد جواد ظریف میلاد رییس جمهوری عربستان همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. ایران حمیدسیدمهدزی خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده علی مطهری نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن اى چیره و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا ح سیدمهدوی هسته ای سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب خدایا هر اسیرى را آزاد فرما خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن حمید سیدمهدوی خمیدسیدمهدوی بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى