تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 05:21 ب.ظ - دوشنبه 10 خرداد 1395

تهران-ایرنا- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دیگر زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است و رسانه‌های مجازی بر آن عقیده‌ باطل خط بطلان کشیدند که می‌توان با سانسور و تحریف، حقایق را از مردم پنهان کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی امروز -دوشنبه- در دیدار اعضای هیأت مؤسس خانه‌ روابط عمومی ایران با بیان این مطلب افزود:نصیحت من به شما به عنوان زبان متقابل مردم و نظام این است که مسایل را خیلی صریح و صادقانه بگویید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که «مسؤولان روابط عمومی وظیفه‌ی سنگینی دارند»، گفت: این که در همه‌ دستگاه‌ها و نهادها، پست روابط عمومی، ضروری و ماندگار است، به خاطر این است که مسؤولان نهادها و دستگاه‌ها ملزمند در همه‌ سطوح نظرات خود را به جامعه برسانند و حرف‌های مردم را بشنوند.
هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این نکته که نقش میانگی و پل دو سویه ارتباطی روابط عمومی‌ها بسیار مهم است، گفت: فراموش نکنیم که با مردمی آگاه در جامعه سروکار داریم که دوست دارند حقایق را از تریبون‌ها، بلند‌گوها و رسانه‌های نظام بشنوند و اگر چنین نباشد، دسترسی به رسانه‌های بیگانه خیلی آسان شده که آنان هم به شکل کاملاً حرفه‌ای با شناخت کامل از فرهنگ و جامعه مخاطب، اهداف و برنامه‌های خویش را به مخاطبین القا می‌کنند.
او با بیان این جمله که «کارکنان روابط عمومی‌ها باید معتقد باشند که در بخش مهم سازمان‌ و نهاد خویش مشغول به کارند»، گفت: خوشبختانه سیر آگاهی مردم در همه‌ی بخش‌های جامعه کار روابط عمومی‌ها را آسان و در عین حال پیچیده‌تر کرده، چون اقناع عمومی وظیفه‌ بسیار سنگینی است که باید براساس دانش روان‌شناسی و جامعه‌شناسی باشد.
هاشمی رفسنجانی با تأکید بر کارکرد دو سویه روابط عمومی‌ها برای بیان حرف‌های حاکمیت و مردم و رساندن پیام متقابل آنان به همدیگر، گفت: روابط عمومی‌ها در سازمان‌ها و نهادها، هم حکم گوش را برای شنیدن نکته‌ها و انتقادات دارند و هم مانند دست و زبان، باید نیازها، نظرها و بایدها و نبایدهای نظام و مردم را بگویند و بنویسند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حقیقت را شرط اصلی موفقیت روابط عمومی‌ها در هر جامعه و حاکمیتی دانست و گفت: حقیقت در ذات خویش جذابیت‌هایی دارد که فطرت هر انسانی آن را می‌پذیرد و اگر به پیرایه‌های غیر واقعی آغشته گردد، حتی اگر پذیرش عمومی یابد، مقطعی خواهد بود.
در آغاز این دیدار نیز، هوشمند سفیدی، جواد قاسمی، محمدرضا کریمی، داود زارعیان و محبوبه رنجبر، اعضای هیأت مؤسس خانه روابط عمومی ایران، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود ارائه کردند و به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص ضرورت تقویت روابط عمومی در کشور پرداختند.
سیام**3070**1449

انتهای پیام /*دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

اخلاق اوباما و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا عربستان اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما حمید سید مهدوی علی مطهری ایران خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز حمیدسیدمهدوی و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده خمیدسیدمهدوی ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار حمیدسیدمهدزی هاشمی رفسنجانی وزیر بهداشت خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا اسلام رییس جمهوری حمید سیدمهدوی خدایا هر اسیرى را آزاد فرما میلاد و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز اى چیره سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. حمیدسید مهدوی و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز هسته ای حسن روحانی محمد جواد ظریف و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش سیدمهدوی چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اخبار و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن ح ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب وحدت