تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی: ایران زمینه جهش های علمی را دارد/ دانشگاه آزاد از نخبگان حمایت می‌‌کند

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 08:09 ب.ظ - یکشنبه 26 اردیبهشت 1395


تهران-ایرنا- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: علم و دانش، سرمایه‌‌های بی‌نظیر هر جامعه‌ای هستند و ایران از لحاظ امکانات، جغرافیا، منابع و مهمتر از همه نیروی انسانی کارآمد، زمینه جهش‌ های علمی را دارد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام،آیت‌الله هاشمی اکبر هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه در دیدار مسئولان، مدیران و جوانان عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و جمعی از دانشجویان رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، با تبریک اعیاد شعبانیه، به میلاد امام عصر (عج) اشاره کرد و گفت: میلاد منجی عالم بشریت را به همه منتظران واقعی تبریک می‌گویم.
وی باشگاه نخبگان و پژوهشگران را یک سرمایه واقعی برای کشور دانست و افزود: بهترین حالت برای هر کشوری رشد علمی و فنی است که می‌تواند آینده هر جامعه ضعیف و فقیری را بیمه کند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب که «پژوهش‌ها باید نتایج کاربردی داشته باشند»، به امکانات دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: 8 هزار آزمایشگاه ساها و 3500 کارگاه این دانشگاه در سراسر کشور در اختیار مخترعین و مبتکرین جوان است.
هاشمی رفسنجانی، کمک‌های مادی، ضمانتی و حمایتی دانشگاه آزاد را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: هر طرحی که به مرحله آزمایشی برسد، مورد حمایت قرار می‌گیرد.
رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، شهرک شفا را از دیگر طرح‌های این دانشگاه دانست و گفت: هیچ مانعی در مسیر کارهای پژوهشگران نیست که نیازهای کشور را برآورده می‌کنند.
وی افزود: علم و دانش، سرمایه‌‌های بی‌نظیر هر جامعه‌ای هستند و ایران از لحاظ امکانات، جغرافیا، منابع و مهمتر از همه نیروی انسانی کارآمد، زمینه جهش‌های علمی را دارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که «جامعه چگونه خود را نجات دهد؟»، گفت: راهش را مردم ایران در انتخابات سال 92 نشان دادند که حضور در انتخابات بود.
هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از نتایج انتخابات سال 92 و تداوم آثار سازنده آن در انتخابات اسفند ماه 94، گفت: اعتماد مردم به نظام و اصلاح نگاه جهانیان به مردم ایران، از دستاوردهای آن انتخابات و بهترین شیوه در مسیر نجات کشور است.
وی آگاهی مردم را سرمایه‌ای ارزشمند خواند و با اشاره به حضور زنان و جوانان در عرصه‌های مختلف، گفت: ایران به عنوان جامعه عالم، آگاه و هوشیار که سرشار از منابع طبیعی است، می‌تواند سرآمد دیگران باشد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطاب به نخبگان جوان، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از شما به عنوان سرمایه‌های ملی حمایت خواهد کرد.
در آغاز این دیدار آقای کریم زارع رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های باشگاه ارائه کرد.
همچنین محمدرضا بهرامی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، علی کاظمی تبریزی و خانم مریم اصلاحی از باشگاه پژوهشگران به بیان دیدگاه‌ها، مشکلات و راهکارها در خصوص مسائل سیاسی، ابتکارات و اختراعات پرداختند.
سیام**7261**1027

انتهای پیام /*دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى ایران نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش هسته ای خمیدسیدمهدوی اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش اوباما میلاد خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن رییس جمهوری وزیر بهداشت اخبار اخلاق و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند وحدت حسن روحانی ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اسلام هاشمی رفسنجانی حمیدسید مهدوی اى چیره محمد جواد ظریف حمیدسیدمهدزی خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش سیدمهدوی سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. عربستان حمید سید مهدوی همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم خدایا هر اسیرى را آزاد فرما و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است حمیدسیدمهدوی خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز علی مطهری ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب ح حمید سیدمهدوی خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا