تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

در گفت و گو با ایرنا؛ روانچی: نتیجه مذاکره کری با اروپایی ها را باید درعمل ببینیم/ ادامه تماس با کانادایی ها برای بازگشایی سفارت

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 05:47 ب.ظ - یکشنبه 26 اردیبهشت 1395


تهران - ایرنا - مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه خبرها درباره مذاکرات کری با بانک های اروپایی را « در مجموع مثبت» ارزیابی کرد ولی گفت باید دید در عمل چه اتفاقی می افتد.

روانچی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهارداشت: طبق خبرهایی که از طریق رسانه ها درباره نشست وزیر خارجه آمریکا با اروپایی ها دریافت کرده ایم این مذاکرات در مجموع بد نبوده ولی چیزی که مهم است آن است که درعمل چه اتفاقی می افتد.
معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره ادعای برخی رسانه ها که نوشته اند اروپایی ها از ایران تضمین خواسته اند، گفت: چنین بحثی درست نیست . من هم در برخی رسانه ها این خبر را خواندم. این موضوع ربطی به ایران ندارد .
وی افزود: در تعاملات بانکی بین دو طرف چنین تضمین هایی بی معنی است. دو طرف تلاش می کنند باهم تماس بگیرند و کار کنند . اگر این همکاری از نظر اقتصادی مناسب است ادامه می دهند و اگر مناسب نباشد کار نمی کنند . در این کارها صرفا مولفه های اقتصادی را مد نظر قرار می دهند.
معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد:اصلا تقاضای چنین تضمینی بی معنی ندارد.
یکی از رسانه های اصولگرا امروز به نقل از منابع مطلع درتهران نوشت که برخی از بانکداران اروپایی از مجاری غیررسمی به ایران پیام داده‌اند که حاضرند مبادلات بانکی با ایران را از سر بگیرند، به این شرط که تهران جریمه‌های میلیاردی امریکا به این بانک‌ها را جبران کند.
معاون اروپا و امریکای وزارت امور خارجه در خصوص بازگشایی سفارت کانادا در تهران گفت: با کانادایی ها یک دور گفت کو گردیم. این تماسها ادامه پیدا خواهد کرد. چیزی که مهم است کانادایی ها باید از سیاست های خیلی افراطی که دولت قبل داشته چه در گفتار و چه درعمل فاصله بگیرند.
به گفته معاون وزیر امور خارجه « در گفتار کانادایی ها یک مقدار تغییرات دیدیم اما این تغییرات را باید در عمل هم مشاهده کنیم.»
سیام(4)**2021**1553

انتهای پیام /*


دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز اسلام اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده حمیدسیدمهدزی هاشمی رفسنجانی رییس جمهوری سیدمهدوی عربستان زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز اخلاق و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب هسته ای و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن خدایا هر اسیرى را آزاد فرما خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن اوباما اخبار حمیدسید مهدوی همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. میلاد و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند خمیدسیدمهدوی بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى وحدت وزیر بهداشت حمید سیدمهدوی نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم محمد جواد ظریف حمیدسیدمهدوی اى چیره خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حسن روحانی خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده ح حمید سید مهدوی ایران علی مطهری