تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

عراقچی: فشارهای وزارت خارجه طرف مقابل را وادار به تحرک در اجرای برجام کرد

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 01:50 ب.ظ - یکشنبه 26 اردیبهشت 1395

تهران- ایرنا- رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام اظهار داشت: وزارت خارجه برای رفع مشکل اجرای برجام، فشارهایی را به طرف های مقابل وارد کرده و این اقدامات باعث شد دولت های اروپایی و آمریکایی حرکت هایی داشته باشند و به نظر می رسد این معضل به تدریج رفع می شود.


به گزارش ایرنا سید عباس عراقچی در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار داشت: لابی های تندروی داخل آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورها همچون عربستان با اهرم ایران هراسی در تلاشند تا به قول خودشان ایران نتواند میوه های حاصل از برجام را برداشت کند.
وی افزود: هنوز بانک‌های بزرگ اروپا تعاملات خود را با بانک های داخل کشور آغاز نکرده‌اند اما برخی بانک های متوسط و کوچک این قاره با بانک های ایران تعامل و گشایش ال سی داشته اند.
رییس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: تداخل تحریم های اولیه و لابی های تندرو داخل آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان به منظور ایران هراسی باعث شده است که بانک های اروپایی اعتماد لازم را برای همکاری با بانک های ایرانی نداشته و در تردید باشند.
عراقچی اضافه کرد: دولت اوباما و اروپایی ها چون برجام را دستاورد می دانند، می خواهند حیات برجام ادامه داشته باشد تا جمهوری اسلامی ایران را در مسیر برجام نگه دارند. بنابراین می‌خواهند تا می توانند به تعهدات خود عمل کنند که البته فشارها و لابی هایی در تندی این موضوع نقش دارد.
وی تاکید کرد: ما در این مدت در وزارت خارجه برای رفع این مشکل فشارهایی را به طرف های مقابل وارد کرده ایم و این اقدامات باعث شد دولت های اروپایی و آمریکایی حرکت هایی داشته باشند اما هنوز این موضوع با تعلل پیش می رود و به نظر می رسد این معضل به تدریج رفع می شود.
وی در عین حال گفت:البته ضعف در انضباط مالی بانک های داخلی نیز در باقی ماندن این مشکل بی تاثیر نبوده که بانک مرکزی برای رفع آن تلاش می کند.
معاون وزیر امور خارجه افزود:‌ فشار لابی تندروی داخل آمریکا به دولت اوباما برای ممانعت از خرید آب سنگین ایران به اندازه ای بود که گفتند اگر دولت از ایران آب سنگین خریداری کند به این کشور مشروعیت و اعتبار می دهد.
عراقچی خاطرنشان کرد:‌ ما به اندازه کافی آب سنگین داریم و اضافه آن را صادر می کنیم و اقدام دولت آمریکا برای خرید از ایران نشان دهنده توجه به این کالای راهبردی و رسمیت دادن به فعالیت هسته ای کشورمان است.
سیام**2021**دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

اسلام وزیر بهداشت رییس جمهوری اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم حمیدسیدمهدوی خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند اى چیره خمیدسیدمهدوی سیدمهدوی اوباما نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما اخلاق و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حمید سیدمهدوی محمد جواد ظریف ح و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم هسته ای چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا حمیدسیدمهدزی حسن روحانی خدایا هر اسیرى را آزاد فرما خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز ایران و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن حمیدسید مهدوی ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار اخبار هاشمی رفسنجانی وحدت حمید سید مهدوی علی مطهری میلاد عربستان خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده