تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

صادقی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تلاش برای تطمیع منتخبان با پیشنهاد تسهیلات مسکن و بیمه

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 04:58 ق.ظ - یکشنبه 26 اردیبهشت 1395


منتخب مردم تهران در دهمین دوره انتخابات مجلس با انتقاد از عهدشکنی برخی از اعضای «لیست امید»، با اشاره به حواشی همایش دو روزه منتخبان جدید در ابتدای هفته گذشته، از تلاش برخی از مسئولان قوه مقننه برای تطمیع نمایندگان مجلس دهم پرده برداشت.

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با انتقاد از به برخی حواشی جلسه‌های شنبه و یکشنبه هفته گذشته منتخبان مجلس دهم، اعلام کرد: شخصیت دکتر لاریجانی بسیار قابل احترام است، اما برخی رفتار‌ها مبهم و شبیه‌‌‌ به همان «رفتارهای سیب‌ زمینی» است.

پیشنهاد به منتخبان جدید با طعم سیب‌ زمینی و تسهیلات مسکن و بیمه!

این منتخب مردم تهران در مجلس دهم اضافه کرد: کاملاً محسوس است که برخی رفتار‌ها جنس و بوی تطمیع دارد. البته بسیاری از امتیازهایی که در آن جلسه جهت ارائه به منتخبان جدید مطرح شد، ارتباطی به آقای لاریجانی ندارد و احتمالاً‌ ایشان از طرح این مسائل بی‌خبر باشند اما در نشست دو روزه «فرآیند قانونگذرای؛ الزامات و راهکارها» مکرر تاکید می‌شد که این تسهیلاتِ مسکن و بیمه و ... به ایشان مربوط است و در این شرایط رقابتی، این بحث‌ها معنادار است و مطمئن باشید که اگر این رفتار‌ها تکرار شود، ساکت نخواهم نشست. 
 
او ضمن تشکر از رئیس، هیات‌رئیسه و مسئولان مجلس نهم به‌دلیل دعوت از نمایندگان منتخب مجلس دهم جهت حضور در همایش «فرآیند قانونگذاری؛ الزامات و راهکار» گفت: آشنایی نمایندگان جدید با فضای کاری مجلس بحثی ضروری است که باید از برگزارکنندگان این همایش به‌خاطر چنین ابتکاری تقدیر شود اما متاسفانه در این جلسه، بعضاً شاهد اتفاق‌ها و مسائلی دور از شأن نمایندگان ملت بودیم.حضور عجیب نمایندگان مجلس نهم در همایش منتخبان جدید

صادقی تشریح کرد: متاسفانه شاهد بودیم در این همایش که قرار بود تنها با حضور نمایندگان منتخب مجلس دهم برگزار شود، برخی از مسئولان مجلس نهم با حضور در کنار صندلی‌های نمایندگان مسائلی را مطرح می‌کردند و به طور کلی، مجموعه اطلاعاتی که منتقل می‌شد، ‌ جهت‌دار بود و بعضاً‌ برای تغییر رای نمایندگان مطرح می‌شد.

تلاش نافرجام اصولگرایان برای لغو جلسه اصلاح‌طلبان

نماینده منتخب مردم تهران در انتخابات مجلس دهم، اضافه کرد: از دیگر حواشی همایش روز شنبه، تلاش برخی از دوستان اصولگرا برای لغو جلسه بعدازظهر «فراکسیون امید» بود که برخلاف آن‌چه ادعا می‌شود که برخی از اعضای «فراکسیون امید» در متن این تلاش‌ها حضور داشتند، به نظر می‌رسد این اقدام‌ها کاملاً‌ هماهنگ‌شده و از سوی اردوگاه اصولگرایان انجام شد که البته پس از مطلع‌شدن از این فعالیت‌ها، مانع از تحقق آن شدیم. 
 
او گفت: از ابتدای رقابت‌های انتخاباتی، آقای جلالی و دوستان دیگر مطرح می‌کردند که مبادا با ورود به بحث وزن‌کشی سیاسی دو جناح، اختلافی ایجاد شود اما در ادامه متوجه شدیم که این رویکرد ظاهری بوده و در عمل دیدیم که با وجود این‌که از حدود ۳ هفته پیش برای برگزاری جلسه بعدازظهر شنبه «فراکسیون امید» هماهنگی‌های لازم انجام شده‌بود، صبح روز شنبه، تلاش‌هایی برای لغو جلسه بعدازظهر شنبه انجام گرفت که موفق نشد.

حواشی جلسه یکشنبه منتخبان جدید و جوسازی علیه اصلاح‌طلبان

او همچنین با اشاره به برخی از حواشی روز دوم همایش «فرآیند قانونگذاری؛ الزمات و راهکار‌ها» گفت: اولاً از پیش اعلام نشده‌ بود که این همایش دو روزه است و در جلسه بعدازظهر اصولگرایان درباره ادامه همایش در روز یکشنبه اطلاع‌رسانی شد و باتوجه به این‌که دکتر عارف برای دیدار با مراجع برنامه‌ریزی کرده‌بودند، امکان حضورشان در روز دوم همایش میسر نشد اما متاسفانه برخی از دوستان، سعی کردند با تاکید بر عدم حضور ایشان، نوعی جو روانی علیه «فراکسیون امید» ایجاد کنند. نماینده جدید قصرشیرین بسیار روی این مسئله مانور می‌داد و با تعابیر نامناسبی سعی می‌کرد برای عدم حضور عارف را جوسازی کند.

تردد سوال‌برانگیز کارمندان مجلس در همایش منتخبان جدید

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: به طور کلی، تردد مکرر مسئولان دفتر رئیس مجلس مجلس نهم و کارمندان قوه مقننه در جلسه‌ای که مختص منتخبان مجلس دهم بود، سوال‌برانگیز بود!

عدم‌انسجام اصولگرایان و برگزاری همایش زیرسایه پدرپزرگ‌ها

او همچنین با اشاره به اظهارنظر لاریجانی درخصوص این‌که مجلس نیازی به پدربزرگ‌های سیاسی ندارد، اعلام کرد: تعبیری که آقای لاریجانی از آن استفاده کرده‌ بود مبنی بر این‌که مجلس نیاز به پدربزرگ و پدرخوانده سیاسی از بیرون از مجلس ندارد، با رفتار خودشان در تعارف و تناقض بود. چرا که اتفاقاً اصولگرایان به دلیل فقدان ساختار تشکیلاتی و عدم انسجام فراکسیونی در مجلس، با دعوت مرد شریفی همچون آیت‌الله موحدی کرمانی تشکیل جلسه دادند.

انتقاد از عهدشکنی برخی از اعضای «لیست امید»

او همچنین با اشاره به بی‌توجهی برخی از منتخبان «لیست امید» به رویکرد کلان «فراکسیون امید»، یادآور شد: فارغ از این‌که این گروه اندک از نمایندگان میثاق‌نامه «فراکسیون امید» ‌را امضا کرده‌اند یا خیر، حضورشان در «لیست امید» به‌معنای این است که باید با اهداف و خواسته‌های «فراکسیون امید» همراه باشند و این بی‌توجهی به تعهد، غیراخلاقی بوده و با انگاره‌های اسلامی و قرآنی در تعارض است.

صادقی تصریح کرد: کسی که از ابتدا کار خود را با عهدشکنی آغاز می‌کند، چگونه می‌تواند نماینده مردم باشد. این اقدام هم به لحاظ اخلاقی و هم به لحاظ سیاسی پیامدهایی خواهد داشت.

عهدشکنی برخی از اعضای «لیست امید» در حکم «تدلیس» است

منتخب مردم تهران در مجلس دهم خاطرنشان کرد: به هرحال، مردمی که با اعتماد به «لیست امید» رای داده‌اند، ‌گرایش‌ها و اوصافی را در نامزد‌ها دیده‌اند و این اقدام گروه اندکی از نمایندگان برگزیده، عملی غیراخلاقی است و درواقع نوعی بی‌احترامی به رای مردم است که به لحاظ حقوقی در حکم نقض عهد و نوعی «تدلیس» محسوب می‌شود. به عبارت دیگر، این اقدام عملی غیراخلاقی نسبت به موکلان است.

صادقی تصریح کرد: درواقع حتی برگزیدگانی که میثاق‌نامه «فراکسیون امید» را امضا نکرده‌اند هم فرض باتوجه به این‌که رایشان را به خاطر اعتماد مردم «لیست امید» دریافت کرده‌اند، باید با خواست مردم و این فراکسیون همگرایی داشته‌باشند.

حضور مطهری در رونمایی از اساسنامه «فراکسیون امید»

این استاد دانشگاه با اشاره به حضور «علی مطهری» در جلسه «فراکسیون امید» اعلام کرد: به‌راستی رفتار آقای مطهری جای تقدیر دارد. ایشان باوجود این‌که هیچ میثاق‌نامه‌ای امضا نکردند، در جلسه ما حضور یافتند و حتی در آیین رونمایی از اساسنامه فراکسیون که به‌همراه جمعی از خانواده‌های ایثارگران و شهدا صورت گرفت، همکاری کردند.

صادقی تصریح کرد: صِرف امضا، ملاک نیست. رای‌دهندگان با اعتماد به «لیست امید» به این افراد رای داده‌اند و عدم وفای به این عهد با مردم، هم بار سیاسی و هم بار حقوقی دارد و در واقع خیانت به آرای مردم است.

در برابر بی‌احترامی به رای مردم سکوت نمی‌کنیم!

نماینده برگزیده مردم تهران در مجلس دهم یادآور شد: این درست نیست که به گونه‌ای حرف بزنیم تا بتوانیم، رای مردم را بگیریم و درصورتی که وزش باد به شکلی دیگر شد، حرفمان را تغییر بدهیم. البته ما نمی‌خواهیم انشقاق میان دو جریان سیاسی حاضر در مجلس دهم را تشدید کنیم اما به نظر می‌رسد، اگر دوستان بخواهند از ابتدا این‌گونه عمل کنند، نمی‌توانیم در ادامه راه به خوبی کار را پیش ببریم و شخصا بنابر عهدی که با مردم بسته‌ام در برابر چنین رفتارهایی سکوت نخواهم کرد.

همگرایی مجدد اصولگرایان تاکتیکی و کوتاه‌مدت است

صادقی همچنین درباره آینده اصولگرایی باتوجه به این‌که منافع کوتاه مدت، محور همکاری میان نمایندگان اصولگرا قرار گرفته، یادآور شد: بعید می‌دانم که این همگرایی میان اصولگرایان آن‌چنان پایدار باشد. کسانی که تا چند وقت پیش در انتخابات علیه لاریجانی به شدید‌ترین وجه ممکن فضاسازی می‌کردند یا راجع به کاظم جلالی و بهروز نعمتی انتقادهای تندی مطرح می‌کردند و امروز دوباره خود را حامی این جریان معرفی می‌کنند، نمی‌توانند همکاری ادامه‌داری را پیش ببرند و قطعاً این وحدت‌ها تاکیکی و موقت خواهد بود. 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

هسته ای بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم حمید سیدمهدوی وزیر بهداشت و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده حمیدسید مهدوی نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما خمیدسیدمهدوی ح اى چیره خدایا هر اسیرى را آزاد فرما علی مطهری حمیدسیدمهدوی و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا رییس جمهوری هاشمی رفسنجانی خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن وحدت حمید سید مهدوی حمیدسیدمهدزی سیدمهدوی خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار ایران اسلام همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. محمد جواد ظریف خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده عربستان و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما حسن روحانی اخبار اخلاق و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اوباما میلاد سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست.