تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

در دیدار تشکل‌های دانشجویی کشور؛ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:اگر مسؤولی عملکرد مناسبی ندارد، از طرف مردم کنار گذاشته می‌شود

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 11:01 ب.ظ - شنبه 25 اردیبهشت 1395


تهران-ایرنا-رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عملکرد مسؤولین و ساختار نظام را دو مقوله متفاوت دانست و گفت: اگر در مسأله‌ای مسؤول، عملکرد مناسبی ندارد، از طرف مردم کنار گذاشته می‌شود که این هم با برگزاری انتخابات در ساختار نظام لحاظ شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز -شنبه- در دیدار دبیران و اعضای شورای مرکزی بیش از 60 تشکل دانشجویی سراسر کشور، این مطلب رابیان کرد و افزود: انتخابات سال 92 را بهترین مصداق برای تصمیم مردم دانست و گفت: وقتی مردم دیدند دولتی آمده که شورای عالی را قبول ندارد و تصمیمات فردی می‌گیرد، در انتخابات تصمیم دیگری گرفتند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در خصوص شعار «استقلال آزادی» که مورد سؤال یکی از دانشجویان بود، استقلال کشور را به ابعاد سیاسی و اقتصادی تقسیم کرد و گفت: در مسایل اقتصادی، استقلال کشور با عدم توجه به تولیدات داخلی به دست نمی‌آید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خصوص «آزادی»، رأی مردم را ملاک انتخاب راه دانست و با ارائه تحلیلی از انتخابات تعیین نوع حکومت در سال 58، گفت: ساختار نظام به گونه‌ای تنظیم شده که همه مسؤولین نظام، حتی رهبری با رأی مستقیم و غیرمستقیم مردم انتخاب می‌شوند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رشد آگاهی مردم را معلول گستردگی تحصیلات در جامعه، به خصوص در قشر زنان دانست و گفت: یک زن حتی اگر در خانه بماند، یک مادر تحصیلکرده است.
او جوانان را صاحبان اصلی انقلاب دانست و گفت: سنی از ما گذشته و کشور و آینده نظام مال شما جوانان دانشجو است.
هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: امیدواریم جامعه ما از برکات وجودی مولودهای این ماه عزیز برخوردار باشد.
1449


هاشمی رفسنجانی در این با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی، به میدان آمدن مردم را در راستای اهداف انقلاب دانست و گفت: در شرایط فعلی وضع نسبت به گذشته بهتر شده و مردم و جوانان بدون دغدغه حرف‌های خود را می‌زنند که این حالت کشور را در مسیر انتخاب احسن قرار می‌دهد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تشکّل‌های دانشجویی را آماده کردن جوانان برای مدیریت آینده کشور خواند و با بیان گوناگونی تشکّل‌ها در موضوعات مختلف، گفت: دانشگاه جای گفت‌وگوی جوانان است تا خود را برای مدیریت کشور آماده کنند.
هاشمی رفسنجانی، با بیان این جمله که «باید فضای گفت‌وگو در دانشگاه باز باشد»، گفت: اگر این سنت حسنه جدّی گرفته شود و دانشجویان در مناظره‌ها، حرف‌های گروه‌های متعدد را بشنوند، برای تصمیم‌گیری‌ها بهتر است.
او با تأکید بر این نکته که «پختگی باید نصیب جوانان دانشجوی کشور شود»، به وجود بیش از 2500 دانشگاه در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: گناه بزرگی است که با توجیهات غیراستدلالی، جلوی فعالیت دانشجویان گرفته شود.
هاشمی رفسنجانی، قانون را ملاک دخالت و عدم دخالت نهادهای دیگر در مسایل دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه محل تحصیل، بحث، مناظره و بیان دیدگاه‌های مختلف است.
*گفتن‌های زبانی، مردم و کشور را به جایی نمی‌رساند
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با استناد به آیات قرآن، به بیان تفاوت‌های تسلیم شدن زبان و ایمان قلبی پرداخت و گفت: گفتن‌های زبانی مردم و کشور را به جایی نمی‌رساند و آنچه در این مسیر مؤثر است، اعتقادات و باورهای قلبی است.
او با بیان مصادیقی از آیات قرآن و روایات بزرگان دین در خصوص اهمیت حفظ امنیت منتقدان، در خصوص عقاید و عمل، گفت: عقیده از باور قلبی به دست می‌آید و نمی‌توان کسی را به زور، مؤمن واقعی کرد.
در آغاز این دیدار صادق آرامش، رئوف نظری از دانشگاه محقق اردبیلی، امین ریگی از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، آقای افشین هزاوه از دانشگاه امیرکبیر تهران، سیما منتظری از دانشگاه شهرکرد، به بیان دیدگاه‌های خوددرباره آزادی بیان، جمهوریت نظام، ردّ صلاحیت‌ها، ریاست آینده مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان ر هبری، شورای نگهبان، شعارهای دولت روحانی، جامعه مدنی و مشارکت‌های عمومی، حصر، اقتصاد مقاومتی و دفاع وزارت علوم از جایگاه دانشگاه‌ها، پرداختند.
سیام**3070**


دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن عربستان خمیدسیدمهدوی ح خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز علی مطهری اسلام ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار حمید سید مهدوی همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. هاشمی رفسنجانی خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب حمیدسیدمهدوی و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است سیدمهدوی اوباما ایران وزیر بهداشت اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. حمیدسیدمهدزی و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما حمیدسید مهدوی اخلاق بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز میلاد و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا خدایا هر اسیرى را آزاد فرما حسن روحانی وحدت اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا رییس جمهوری و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما هسته ای اى چیره حمید سیدمهدوی خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده اخبار محمد جواد ظریف