تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

زنگنه: ظرفیت تولید و صادرات نفت به دو برابر دوران تحریم رسیده است

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 10:58 ب.ظ - شنبه 25 اردیبهشت 1395

تهران-ایرنا- وزیر نفت گفت: در سایه دستاوردهای برجام، ظرفیت تولید و صادرات نفت و فرآورده های آن به دو برابر میزان دوران تحریم رسیده است.


به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت درهمایش برجام، اقتصاد مقاومتی؛ فرصت ها و ظرفیت ها با بیان این مطلب افزود: بازار جهانی نیزظرفیت برگشت پذیری ما را به عنوان حق طبیعی ایران در برخورداری از سهمیه خود پذیرفته و تثبیت ساخته است.
وی با برشمردن آثار گسترده برجام برای اقتصاد کشور گفت: اینک ما به روشنی نتایج برجام را در حذف هزینه های زائد بردوش پروژه های مختلف وزارت نفت، به درستی احساس می کنیم. به طور نمونه ، ما شاهد کاهش قیمتهای تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز در پروژه های فازهای مختلف پارس جنوبی درمقایسه با قیمتهای واقعی هستیم.
وی ادامه داد: همچنین بیش از 40 درصد افت قیمت در حذف هزینه های زائد به جیب دلالان و سودجویان می رفت که در نتیجه برجام ، این هزینه در خزانه مملکت درخدمت پیشرفت و آبادانی کشور قرارمی گیرد .
وزیر نفت گفت: ارتقای جایگاه ایران در بازارجهانی و نهایی سازی مراحل قانونی قراردادهای سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز و افزایش همکاری با همسایگان در پیشبرد پروژه های خط لوله گاز و سرمایه گذاری درعرصه گاز مایع فشرده و اجرای طرحهای پتروشیمی از جمله اولویتهای وزارت نفت است.
زنگنه در پایان خواستار افزایش هم افزایی بین سفیران و وزارت نفت برای سرعت بخشیدن به پروژه های دردست اقدام شد .
به گزارش ایرنا، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گرفته است،همایش دو روزه‌ سفیران و رئیسان برخی از نمایندگی های ایران در خارج از کشور با موضوع «برجام و اقتصاد مقاومتی؛فرصت ها و ظرفیت ها» امروز در تهران آغاز شد.
سیام**7261 /دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

حمیدسیدمهدزی خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز علی مطهری وحدت نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن اوباما حمیدسید مهدوی بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم سیدمهدوی اسلام خمیدسیدمهدوی میلاد وزیر بهداشت سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما هسته ای زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب رییس جمهوری بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى ایران ح حمید سید مهدوی و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان حمید سیدمهدوی حمیدسیدمهدوی محمد جواد ظریف و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند اخبار اى چیره اخلاق اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است عربستان و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده خدایا هر اسیرى را آزاد فرما و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار هاشمی رفسنجانی حسن روحانی