تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

فقر مردم را به تملق می کشاند/ اختلاف مسئولان نتیجه ای جز ضرر ندارد

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 10:37 ب.ظ - یکشنبه 19 اردیبهشت 1395

کد خبر: 379334 | تاریخ مخابره :۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۶:۰۵ | سرویس: مراجع و علما 2
آیت الله العظمی جوادی آملی:
فقر مردم را به تملق می کشاند/ اختلاف مسئولان نتیجه ای جز ضرر ندارد
حوزه/اگر مردم و مسئولان باهم نسازند و اختلاف داشته باشند و از رهبر تبعیت نکنند هیچ نتیجه ای حاصل نخواهد شد نباید همیشه منتظر معجزه باشیم، باید از خدا بخواهیم ما را راهنمایی کند درراه درست برویم.


به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله  جوادی آملی، ظهر امروز در دیدار با دکتر محمد رضا عارف منتخب مردم در مجلس دهم که در بنیاد بین المللی اسرا برگزار شد گفتند: مردم اهمیت بسیاری در جامعه اسلامی دارند و اگر بخواهیم به تعریف مردم برسیم، باید این تعریف را از جایگاه مردم آفرین جستجو کنیم.

ایشان افزودند: دین اسلام دارای دو ستون است یکی نماز و دیگری مردم، امام علی(ع) به مالک اشتر بیان می کنند که حضور در صحنه داشتن مردم کافی نیست و نباید صرفا از آنها این را بخواهید، زیرا مردم ستون دین هستند.

این مرجع تقلید خاطر نشان کردند: وقتی نظام اسلامی بنا شد و شالوده اصلی آن  دین قرار گرفت، قطعا مردم به عنوان ستون دین جایگاه خاصی دارند.

ایشان اظهار کردند: امام علی(ع) به دنبال پیروزی شخصی نبودند، بلکه به دنبال پیروزی دین بودند و به همین خاطر در غدیر دین آزاد شد و در سقیفه دین به اسارت گرفته شد.

معظم له بیان کردند: فرهنگ ما همان فرهنگی است که بیان می کند، انسان با مرگ تمام نمی شود، اگرچه اوست که مرگ را می چشد و مرگ در انسان هضم می شود، نه اینکه انسان در مرگ هضم شود و به همین خاطر باید در نگاه خود به جهان از این اصل تبعیت کنیم.

این مرجع تقلید بیان کردند: مسئولان برای اداره جامعه باید به یک نکته دقت کنند و آن این  که ملتی که جیبش خالی است گدا نیست، بلکه فقیر است یعنی ستون فقرات او شکسته  و فردی که ستون فقراتش شکسته است، با صحبت نمی تواند بایستد. قرآن بیان می کند  ملتی که جیبش خالی است تملق گو و اهل املاء می شود.

ایشان تصریح کردند: درست است که ما می گوییم که مال مهم نیست، ولی اصل آن لازم است، مال ستون فرد دین دار است، وقتی کشور را پر از کالاهای خارجی کردیم و اسکله های ما محل انبوه کالاهای خارجی شد، چگونه می خواهیم کار و صعنت داشته باشیم و چگونه می توانیم خود کفا باشیم.

ایشان تصریح کردند: کمتر واژه ای را به شکوه و عظمت غیرت می توانیم بیایم، زیرا متشکل از سه بخش است که اولین بخش آن غیر زدایی است، غیر زادیی به این معنی است که نه اجازه ورود بیگانه را بدهیم و نه سرک بکشیم کسی که بیگانه را به داخل کشور می کشاند، یک نوع دیاثت سیاسی دارد که با مفهوم غیرت سازگار نیست.

معظم له بیان کردند: باید ابتدا هویت خود را شناخته و بعد در راه رسیدن به اهداف خود تلاش کنیم. وجود این همه بیکار برای کشور ننگ می باشد. کشور ما دارای منابع زیر زمینی آبی خاکی  و معدنی فراوانی است؛ اما عدم استفاده صحیح از این منابع باعث این همه فقر و مشکلات در جامعه شده، اگر از این منابع حاصلخیز در کشور استفاده درست می شد قطعا میزان عرضه لبنیات، کشاورزی حل می شد که از کشوری واردکننده به کشوری تولید کننده  تبدیل می شدیم.

ایشان بیان کردند: رهبر جامعه نقش مهمی در هدایت اجتماع دارد، اما اگر رهبر امام علی(ع) باشد تنها نیمی از راه رفته ایم ، بلکه اگر مردم و مسئولان باهم نسازند و اختلاف داشته باشند و از رهبر تبعیت نکنند هیچ نتیجه ای حاصل نخواهد شد نباید همیشه منتظر معجزه باشیم، باید از خدا بخواهیم ما را راهنمایی کند تا در راه درست برویم.

معظم له در پایان بر لزوم همکاری نمایندگان جدید مجلس با دولت، قوه قضائیه و سایر مسئولان در حل مشکلات مردم به ویژه مشکلات اقتصادی تاکید کردند.دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده حمیدسید مهدوی خدایا هر اسیرى را آزاد فرما علی مطهری اخلاق اوباما حمید سید مهدوی اى چیره ح خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش حمیدسیدمهدوی اخبار وحدت حمید سیدمهدوی زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم حمیدسیدمهدزی چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است اسلام خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما هسته ای ایران رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار سیدمهدوی حسن روحانی سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا رییس جمهوری بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم خمیدسیدمهدوی و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز عربستان هاشمی رفسنجانی وزیر بهداشت خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز محمد جواد ظریف میلاد ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى