تبلیغات
حکمت مهدوی
 
 
 
توانا بود هرکه دانا بود به دانش دل پیر برنا بود

توصیه های هاشمی درباره کشاورزی کشور

نویسنده : حمید سیدمهدوی | تاریخ : 10:21 ب.ظ - شنبه 18 اردیبهشت 1395

توصیه های هاشمی درباره کشاورزی کشور

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری طرح‌های مربوط به کشاورزی در دولت سازندگی، به تعاونی‌های کشاورزی و وظایف آنها اشاره کرد و گفت: یکی از اثرات آن کار، ارتباط متخصصین با کشاورزان در میدان کار بود که مطمئناً بهره‌وری را ارتقا می‌بخشید

hashemirafsanjani.ir - آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، با تأکید بر اهمیت کشاورزی برای جوامع بشری، به ظرفیت‌ها، زمینه‌ها و موانع رشد کشاورزی در ایران اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین کارها توجه به محصولات جانبی کشاورزی و همچنین بسته‌بندی و نگه‌داری آنها برای عرضه مناسب به بازار مصرف و صادرات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با بیان این مطلب که «اخیراً گزارشی درباره کود نانویی خواندم»، گفت: خوب است متخصصین کشور این مسأله را در مراکز تحقیقاتی بررسی و براساس ویژگی‌های جغرافیایی، برای رشد گیاهان، درخت‌ها و افزایش محصولات کشاورزی و حتی پرورش آبزیان و تصفیه آبها آزمایش کنند.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بر اصلاح بذر و نهال محصولات متنوع تأکید کرد و گفت: اخیراً فیلمی از اصلاح میوه عناب براساس درختی که از آسیای میانه آورده‌اند، دیدم که اندازه میوه بزرگتر از عناب‌های معمولی و سرشار از پروتئین‌ها بود.

ایشان با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به کشاورزی کشور، گفت: گستردگی واحدهای این دانشگاه در سراسر کشور که تنوع آب و هوایی دارد، فرصتی مناسب برای تقویت کشاورزی است که خوب است متخصصین و مهندسین این بخش، با دانشگاه آزاد همکاری کنند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، افزود: بحران آب برای آینده جهان و به خصوص، برای ایران جدّی است و آینده‌نگری حکم می‌کند که متخصصان و محققان، پژوهش‌های بنیادی و میدانی داشته باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری طرح‌های مربوط به کشاورزی در دولت سازندگی، به تعاونی‌های کشاورزی و وظایف آنها اشاره کرد و گفت: یکی از اثرات آن کار، ارتباط متخصصین با کشاورزان در میدان کار بود که مطمئناً بهره‌وری را ارتقا می‌بخشید.

ایشان طرح تجمیع اراضی کشاورزی را یکی دیگر از قوانین خوب کشور دانست و گفت: موانع و محدودیت‌هایی ایجاد کردند که جلوی اجرای درست آن قانون را گرفتند که با هر نگاهی، به ضرر کشاورزی است.

در آغاز این دیدار، مهندس احمد کبیری، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها، به بیان مشکلات بخش کشاورزی و ارائه پیشنهادها در جهت رونق تولیدات کشاورزی پرداخت.
دسته بندی : اخبار سایت ,
 

آخرین مطالب

» وعده مدیران صداوسیما برای پخش صدای استاد شجریان ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود؟/توضیحات مدیر شبکه یک ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» با 237 رای در مقابل 11 رای کواکبیان، لاریجانی رئیس مجلس دهم شد / پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند ( سه شنبه 11 خرداد 1395 )
» اژه ای: صدور حکم برای جهرمی و چهل نفر دیگر در پروند فساد سه هزار میلیاردی / بازداشت 19 نفر از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» عرفان وادبی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» آیت الله هاشمی رفسنجانی: زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» اسدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: تعیین تکلیف اعتبارنامه مینوخالقی در آینده نزدیک / جلسه شعبه ۲ برگزار نشد ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مدیر شبکه یک خبر داد: احتمال بازگشت «ربنای» استاد شجریان به تلویزیون ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» افکار عمومی خواستار رسیدگی به عملکرد احمدی‌نژاد ارجاع 6 پرونده احمدی‌نژاد به قوه‌قضائیه ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با بالاترین رای خود در 30 سال گذشته؛ مردم، هاشمی را به صدر خبرگان بردند ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دری نجف آبادی: از زمان احمدی‌نژاد همه چیز به هم ریخت ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» با ایجاد زیرساخت و خط لوله؛ ایران آماده صادرات گاز به اروپا می شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» دراجتماع پرشور مردم آذربایجان غربی روحانی: پیام مردم در انتخابات 'آری' به همصدایی مسئولان و رونق اقتصادی بود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
» روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبدیل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است ( دوشنبه 10 خرداد 1395 )
 
 

و نعمت‏ آمرزشت را در پایانش اخلاق رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اى چیره و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز عربستان اخبار وزیر بهداشت حمیدسید مهدوی چرا كه همانا تنها سپاه تو پیروز است حسن روحانی ولى بر فراقت چگونه صبر كنم و گیرم اى خداى من‏ بر سوزندگى آتشت صب ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار همانا آنچه را بخواهى لطف میفرمایى. سكونت‏ گزینم و حال آنكه امید من گذشت و عفو تواست. خدایا! در چهارشنبه‏ چهار حاجت مرا روا ساز اسلام هاشمی رفسنجانی حمیدسیدمهدزی خدایا هر اسیرى را آزاد فرما اوباما و دلهایمان را از دانش و بینش پر كن حمید سید مهدوی علی مطهری نیرویم را در طاعت خود و نشاطم را در بندگى خویش حمید سیدمهدوی اى خدا و آقا و مولا و پروردگارم اما چگونه چشم‏ پوشى از كرمت را تاب آورم یا چگونه در آتش حمیدسیدمهدوی و بر زیردستان انصاف و خوشرفتارى تفضّل فرما سیدمهدوی خدایا هر فسادى را در كار مسلمانان اصلاح گردان محمد جواد ظریف وحدت میلاد خمیدسیدمهدوی خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده بر حاكمان دادگسترى و دلسوزى و مرا از حزب خود قرار ده كه تنها حزب تو رستگار است و هم از دوستا زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز خدایا! در هر دوشنبه از سوى خویش دو نعمت بر من عطا كن هسته ای خدایا بدحالى ما را به خوبى حال خود تغییر ده بر فرض كه بر عذابت شكیبائى ورزم ایران و گوشهایمان را از شنیدن بیهوده و غیبت ببند رییس جمهوری و رغبتم را در پاداشت و بی رغبتی ام را در آنچه كه موجب عذاب دردنا و شكمهایمان را از حرام و شبهه پاك فرما ح